POKAL MESTA KOPER 2019

Četrtek, 01. januar 1970

V soboto, 6. julija je na bazenu Žusterna potekalo mednarodno plavalno tekmovanje Pokal mesta Koper za mlajše dečke in deklice. Udeležilo se ga je 325 plavalcev iz Avstrije in Slovenije.

Cerkljane sta zastopala An in Taja Primožič. Taja se je domov vrnila s šestimi odličji - postala je zmagovalka na 50 m prosto, delfin in hrbtno ter 100 m prosto. Srebrno odličje je osvojila na 100 m prsno, bron pa v disciplini 100 m hrbtno. An je osvojil 4. mesto na 50 m prsno ter 5. na 100 m prsno.

Plavalce čakajo še državna prvenstva. Prvo in sicer za mlajše dečke in deklice bo 13. in 14. julija v Kranju, kamor so se uvrstili naslednji plavalci: Janja Lapanje, Tjaša Lahajnar, Zala Močnik, Taja Primožič, Jonas Lapanje, Janž Magajne in Tadej Zelenc.

Norme za državno tekmovanje za dečke in deklice v Ravnah na Koroškem, ki bo potekalo od 19. do 21. julija, pa so si priplavali: An Primožič ter Klara in Tjaša Močnik.