NOGOMET IN FUTSAL

Ponedeljek, 14. oktober 2019

Na tekmi Primorja in Ilirje tokrat gledalci niso videli nobenega gola, ekipi sta se v soboto razšli z rezultatom 0:0.

Ekipa TKK Tolmin pa je včeraj prekinila niz porazov in tokrat po nekaj tekmah zabeležila zmago, na domačem igrišču je z 2:0 premagala ekipo Arne Tabor 69. Domačine je v vodstvo že v 5. minuti popeljal Grega Debenjak, drugi zadetek pa je v 14. minuti prispeval Jani Šturm. Debenjak s skupno 9 zadetki tako ostaja na drugem mestu lestvice najboljših strelcev.

Fama Vipava pa je včeraj na domačem igrišču premagala Kočevje z 1:0, edini zadetek tekme je bil avtogol, s katerim je lastno mrežo zatresel igralec Kočevja Dragan Grahovac.

V dvoranskem nogometu je ekipa KMN Oplast iz Kobarida je sezono v 1. SFL začela s štirimi porazi. V klubu so se zavoljo slabšega štarta odločili za prvo kadrovsko potezo. Vodenje članske ekipe je namesto trenerja Saše Lebana prevzel športni direktor Primož Zorč, ki bo na klopi ostal vsaj dve tekmi, ki sta na sporedu v oktobru.

V petek se je nato odvil 5. krog 1. SFL. Oplast je tokrat gostoval v Ljutomeru pri ekipi KMN Tomaž Šic Bar in prekinil niz porazov. Zmaga jim je sicer tudi tokrat ušla, ekipi sta se razšli z neodločenim izzidom.
Domačini so prvi povedli v 16. minuti, za Oplast pa je v 21. minuti za končno zmago izenačil Žan Koren. Naslednji teden Kobarijce čaka še gostovanje pri FC Litija. Potem sledi daljša pavza (do 15. novembra).
V tem času naj bi bilo tudi znano, ali bo Saša Leban še naprej vodil prvo ekipo ali ne.

Fotografija : NK Tolmin