PRIMORJE UTRDILO VODSTVO NA LESTVICI

Ponedeljek, 04. november 2019

Tekme 12. kroga Slovenske nogometne lige Zahod so bile odigrane v soboto, 2. novembra, z izjemo tekme med NK Ilirija 1911 in NK Svoboda Ljubljana - ekipi sta se srečali v nedeljo na ljubljanskem stadionu ilirija.

Fama Vipava je bila v gosteh v Žireh in tam prejela dva zadetka. Obakrat je za Žirovce zadel Nejc Eržen, in sicer v 35. in 68. minuti.

Miren je na svoji zelenici gostil Tolmince. Tekma je postregla s tremi zadetki, zmaga pa je odšla v Tolmin. Za Tolmince sta zadela Sebastian Lesjak v 37. in Grega Debenjak v 74. minuti. Za domače pa je v 54. minuti zadel Boštjan Klepac.

Ajdovsko Primorje se je na domačih tleh pomerilo z Izolsko Elto. Mreža se je zatresla kar 7 krat, vseh sedem golov pa je končalo v mreži gostujočih. Zadetke so prispevali Amel Džuzdanović (18'), Tilen Nagode (38', 50' in 86'), Žan Podgoršek (43'), Žan Leban (85') in Jaka Kuraj (89'). Primorje: Elta Izola, 7:0.

Ajdovci tudi po 12 odigranih krogih suvereno ohranjajo prvo mesto na lestvici. Tolminci so trenutno na 6. mestu, Fama Vipava na 8., Adria iz Mirna na 11., Žirovci pa so z zmago nad Vipavo skočili na predzadnje, 13. mesto lestvice.

Tekme 13. kroga bodo odigrane v soboto, 9. novembra in nedeljo, 10. novembra. Žirovci v soboto gostujejo v Kočevju, TKK Tolmin gosti Ajdovce, Fama Vipava pa v nedeljo gostuje v Mirnu pri Adrii.