OPLAST V ŠKOFJI LOKI DO NOVE ZMAGE

Ponedeljek, 13. januar 2020

V petek so potekale prve tekme državnega prvenstva v futsalu v novem letu. Do zmag so v 13. krogu prišle ekipe Dobovec Pivovarna Kozel, Tomaž Šic Bar in Oplast Kobarid. Kobaridci so se razveselili pomembne zmage na gostovanju v Škofji Loki. Zgodnje domače vodstvo so hitro preobrnili Nik Logar, Žan Koren z dvema goloma in Dani Vulikič, tako da so v 14. minuti gostje vodili že s 5:1, Gorenjci pa so do konca tekme lahko le omilili poraz. Končni izid je bil 6:4.

Na preostalih dveh tekmah že od začetnih minut ni bilo dvoma o zmagovalcu, vodilni v ligi Dobovec je v 11. minuti vodil že z 4:0  in na koncu z 10:1 odpravil Sevnico, kjer so tako novo leto začeli s porazom po štirih zaporednih zmagah.

Tudi tretja tekma se je končala z veliko razliko v zadetkih, Tomaž Šic Bar, ki je na zadnjih osmih ligaških tekmah klonil le proti Dobovcu, je na domačem parketu z 8:0 premagal Litijo. Pri gostih je na trenerski klobi debitiral Gašper Vrhovec, od varovancev domačega trenerja Mateja Gajserja sta se s po dvema zadetkoma izkazala Darijo Dragosavac in Marko Senekovič.