IDRIJČANI Z ZMAGO NAD GOSTI IZ TOLMINA

Ponedeljek, 13. januar 2020

Modra dvorana je v soboto gostila košarkarski derbi med KK Tolmin in KK Hidria. Na sosedskem derbiju je pred 500 gledalci oslabljena domača ekipa z izjemo začetnih minut sicer celotno srečanje vodila, a pot do zmage je bila vse prej kot lahka. Na koncu so slavili idrijski košarkarji in pomembno srečanje dobili z rezultatom 76:68.

Alen Červ, igralec KK Tolmin, je tekmo ocenil takole: »Čeprav se je ekipa Idrije pred sezono okrepila in odkrito cilja na preboj v 2. SKL, smo bili priča izenačenemu lokalnemu derbiju, ki je bil odločen v zadnjih minutah. Dokazali smo, da lahko z agresivno in požrtvovalno obrambo ter kolektivnim napadom ogrozimo vsakega nasprotnika. Serijo pozitivnih predstav moramo nadaljevati, saj nas čakajo ključne tekme za zagotovitev obstanka v ligi že po prvem delu prvenstva«

KK Ajdovščina je proti Pivki Perutninarstvu zabeležila grenko gostujočo zmago. Po dobrem začetku se je v 3. minuti srečanja poškodoval Pave Kuzmić, kar pa ajdovskim košarkarjem ni vzelo vetra iz jader, pred zadnjo četrtino so vodili za več kot 20 točk in klub slabši zadnji četrtini slavili z  81:95.

Igralci KK Tolmin bodo v naslednjem krogu v tolminski športni dvorani gostili ekipo Plame Pur iz Ilirske Bistrice, Idrijce pa čaka gostovanje pri KK Ajdovščina.