AD POSČJE PONOVNO DO STOPNIČK

Ponedeljek, 10. februar 2020

V preteklem vikendu je v Ljubljani potekalo Državno prvenstvo v mnogoboju v dvorani za atlete do 14. leta. Atleti so se pomerili v teku na 60 metrov, suvanju težke žoge, skoku v daljino in teku na 600 metrov. Za atlete Atletskega društva Posočje je medaljo oz. 3. mesto osvojil Martin Leban. Martin je bil tudi absolutno najhitrejši v teku na 60 metrov. V seštevku ekip so Tolminci v sestavi- Leban Martin, Kragelj Blaž in Črv Nik - osvojili skupno 6. mesto. Pri deklicah je mlajša Gaja Sovdat osvojila skupno odlično 13. mesto.

V Novem Mestu je istočasno potekalo Prvenstvo Slovenije za mlajše mladince. Med atleti Atletskega društva Posočje sta se najbolje odrezala Jaka Kenda in Ajda Sovdat. Jaka je sunil 5 kilogramsko kroglo 12 metrov in 37 cm in osvojil 7. mesto. Ajda je izenačila najboljši dosežek - 2 metra in 40 cm v skoku s palico in osvojila 9. mesto. S pogumnimi nastopi v posameznih disciplinah so se predstavili še Miha Leban, Tamara Manfreda, Žana Sovdat in Polona Faletič.