PREGLED LOKALNEGA ŠPORTA

Ponedeljek, 02. marec 2020

Odbojka – 1. DOL moški

V 7. krogu Modre skupine 1. državne odbojkarske lige za moške sta se srečali ekipi Salonita Anhovo in prvouvrščenega ACH Volleya. Blejci so v kanalski športni dvorani upravičili vlogo favorita in s sabo brez izgubljenega niza odnesli tri točke. Za domačine ni igral kapetan Čabarkapa, je pa prvič na parket v letošnji sezoni v njihovem dresu stopil organizator igre Matija Jereb, ki se je vrnil iz kamniškega Calcita. Matija je svojo športno pot začel prav v Salonitu in ga domači ljubitelji odbojke dobro poznajo, njegovo prvo tekmo je zagrenilo le dejstvo, da s soigralci pred 250-imi gledalci proti močno favoriziranim Blejcem ni uspel presenetiti. Dokaj enakovredno so se z njimi kosali le v drugem nizu, sicer pa so gostje tekmo ves čas nadzorovali. Salonit v naslednjem krogu gostuje v Murski Soboti pri Panviti Pomgrad, ki je trenutno na lestvici uvrščena mesto za njimi.

Košarka – 3. SKL moški

Dvotedenskega košarkarskega premora je konec in močno pomlajena članska izbrana vrsta KK Hidria je v soboto ponovno stopila na parket. Po lepi in kolektivni predstavi v domači Modri dvorani je z rezultatom 93:71 premagala Ajdovce. V domači ekipi so bili tokrat kar štirje novinci, v ligo za razigravanje pa je članska ekipa vstopila z zmago proti sicer kvalitetni ekipi iz Ajdovščine. Domača izbrana vrsta je bila močno pomlajena, saj so že tako mladi ekipi priključili še trije šestnajstletniki iz kadetske ekipe. Gašper Kolman, trener idrijske članske ekipe, je vsem novincem namenil zajetno minutažo na igrišču, ki so jo igralci tudi izkoristili. Tudi ostala ekipa je bila tokrat strelsko zelo razpoložena hkrati pa je idrijska zasedba delovala zelo homogeno tudi v obrambi. Omeniti velja še, da so se prav vsi igralci vpisali med strelce, prvič pa je kapetanski trak nosil Blaž Bončina. Zvesta domača publika je tokratno predstavo nagradila z zasluženim gromkim aplavzom.

Košarkarji Tere Tolmin pa so v soboto v Tolminu gostili ekipo Calcit Basketball. Obračun v ligi za obstanek se za Tolmince ni najbolje izšel, tekmo so izgubili z rezultatom 72:81. Tolminski kapetan Janez Žbogar je po tekmi povedal naslednje:
»Cilj pred začetkom lige za obstanek je bil da ne izgubimo nobene tekme. Žal smo izgubili že prvo proti dobri ekipi iz Kamnika. Spet smo tekmo začeli preslabo kar se nam dogaja preveč pogosto in smo morali celo tekmo loviti zaostanek. V tretji četrtini je bil po čudno dosojeni nešportni napaki izključen naš najboljši strelec Mitja Štremfelj kar nas je sicer podžgalo in smo bili na koncu blizu zmage, a je zmanjkalo koncentracije in moči. Gremo dalje, čaka nas še sedem tekem. S tako borbeno igro verjamem da obstanek ni vprašljiv.«
Tolmince naslednja tekma čaka v soboto, ko gostujejo pri ekipi Krvavec Meteor.

Rokomet – 1. DRK ženske

Rokometašice rokometnega kluba Mlinotest še naprej meljejo nasprotnice kakor po tekočem traku, tokrat so jih skupile Celjanke, igralke rokometnega kluba Z’dežele doma namreč niso mogle streti odpora Ajdovk, ki so slavile s 23:19. Gledalci v celjskem Golovcu so sicer spremljali napet in živčen obračun, v prvem polčasu je ekipama uspeli v vrata spraviti le po devet žog. Šele 10 minut pred koncem srečanja so Ajdovke z vratarko Aleksandro Petrukhino uspele strniti obrambo in nabrati prednost štirih golov s tem pa tudi dve novi točki v prvenstvu. Ajdovke niti teoretično dva kroga pred koncem prvenstva ne morejo izgubiti drugega mesta, kljub temu ni pričakovati, da bodo sedaj popustile. V soboto znova gostujejo, tokrat bližje, saj igrajo proti šestouvrščenim Koprčankam.

Dvoranski nogomet

Na prvi marčevski dan je bil v Podčetrtku odigran tudi finale pokala Terme Olimia v futsalu. V njem je poleg Dobovca igral tudi kobariški Oplast. Favoriti so bili sicer Dobovčani, letos so na dveh ligaških tekmah obakrat močno zmagali in tudi v pokalu niso popustili v formi, končni izid je bil 4:0. Dobovčani so povedli v 4. minuti z golom Matoševića, kar pa Kobaridcev ni zmedlo, poskušali so izenačiti izid in nekajkrat je izvrstno posredoval nekdanji reprezentančni vratar Damir Puškar. Na 2:0 je v 27. minuti povišal Kristijan Čujec, ob igri Oplasta s petimi igralci v polju pa sta dva zadetka čez celo igrišče v prazno mrežo prsipevala Žiga Čeh in Alen Fetić. Za Dobovec je to tretja pokalna lovorika v prav toliko letih, pred finalom so podelili že zlato žogo za najboljšega igralca sezone, ki jo je prejel Kristijan Čujec.