KOŠARKARJI TOLMINA IN IDRIJE Z ZMAGO, AJDOVCI PAČ NE

Ponedeljek, 09. marec 2020
KK Tera Tolmin se 3. košarkarski ligi bori za obstanek in z zmago ta vikend so nekoliko bližje temu cilju. Na gostovanju pri ekipi Krvavec Meteor so slavili s 63:77. Tekmo so Tolminci sicer začeli zaspano, po koncu prve četrtine je imela domača ekipa 8 točk prednosti, ki pa so jo do polčasa gostje izenačili, v drugem polčasu pa stopili na plin in tekmo varno pripeljali do konca. Žiga Črv, ki je za Tolmince dosegel 16 točk in bil njihov najboljši strelec, je izjavil:

»Pred tekmo proti ekipi Krvavec Meteor smo si vsi želeli dobrega začetka in zmage, ki nam bi prinesla večjo samozavest v nadaljevanju. Vendar pa začetek tekme ni bil dober. V obrambi je bilo preveč prostora in gostje so se z meti od daleč razigrali. V nadaljevanju pa smo zaprli poti do koša in zaigrali našo igro, zmanjšali število napak in ulovili prednost gostov 10 točk, tako da smo na polčas odšli izenačeni. V drugem polčasu smo nadaljevali z našo igro, povedli za deset točk in to prednost nato držali do konca tekme. Vse pohvale celotni ekipi.«

Naslednjo tekmo bodo Tolminci odigrali v nedeljo, ob 18h v tolminsko športno dvorano prihajajo košarkarji iz Slovenskih Konjic.

KK Hidria je na drugi tekmi lige za razvrstitev dosegla še drugo zmago. Zvesto občinstvo je v soboto v Modri dvorani videlo izjemno zanimivo srečanje proti ekipi iz Cerknice, ki je bilo odločeno šele po dodatnih petih minutah podaljška. Idrijci so bili vso tekmo v rezultatski prednosti, a na razliko višjo od enajstih točk se jim ni uspelo "odlepiti", saj so bili gostje v napadu izjemno razpoloženi. Dosegli so namreč kar šestnajst trojk, kar tudi priča o tem, da obramba domače ekipe ni bila prava. Kljub temu je idrijski zasedbi v podaljšku uspelo streti žilave goste za kar sta bila tokrat najbolj zaslužna kapetan Blaž Bončina in Simon Tratnik, ki so mu na tekmi na veselje domače publike uspela kar tri atraktivna zabijanja. Končni rezultat 94:84 sicer ne priča o izjemno napeti tekmi, na kateri bi Cerkničanom skorajda uspelo presenetiti prvouvrščeno Hidrio.

Derbi lige za razvrstitev čaka Idrijce v soboto, ko gostujejo pri drugouvrščeni Plami Pur iz Ilirske Bistrice.

Ekipa iz Ilirske Bistrice je to soboto sicer kazala zobe v Ajdovščini, kjer so gostovali na drugi tekme lige za razvrstitev. Favorizirani Bistričani so v prvem polčasu pobegnili na 20 točk prednosti, ki so jo Ajdovci v tretji četrtini začeli topiti, toda gostje niso dovolili nikakršnega presenečenja, v zadnji četrtini so znova pridobili prednosti in tekmo zaključili z rezultatom 75:96. Ajdovci naslednjo tekmo igrajo proti konkurentom za 3. mesto skupine, košarkarskemu klubu iz Cerknice.