OPLAST PO REDNEM DELU SEZONE NA 6. MESTU

Ponedeljek, 09. marec 2020

Po premoru zaradi pokalnega finala se je konec minulega tedna odigral zadnji krog 1. slovenske futsal lige. Za Oplast je bil ta zadnji krog izrednega pomena, saj se zaradi izenačenosti ekip na spodnjem delu lestvice do zadnjega ni vedelo, kako se bo razpletel redni del prvenstva. Za ekipo iz Kobarida so tako pred zadnjo tekmo teoretično obstajale tri možnosti: da redni del zaključi na 6., 7. ali 8. mestu lestvice. Slabša uvrstitev v nadaljevanju tekmovanja seveda pomeni bolje uvrščenega nasprotnika iz rednega dela, tako da so se Oplastovci poleg svoje tekme ozirali tudi v Koper, kjer sta si nasproti stala KMN Bronx Škofije in KMN Tomaž Šic Bar. Najugodnejši razplet zanje bi bil zmaga Oplasta na Ptuju in remi ali poraz Bronxa Škofije, kar se je nazadnje tudi zgodilo.

Oplast je po napornem pokalnem vikendu v Podčetrtku gostoval pri Hiši daril Ptuj, daleč najslabši ekipi prvenstva, in jo pričakovano premagal z rezultatom 4:1. Mnogo bolj zanimiva in preobratov polna pa je bila tekma med Bronxom in Tomaž Šic Barom. Domačini iz Škofij so po 32-ih minutah vodili že z rezultatom 4:2, nato pa so gosti v dveh minutah dvakrat zatresli mrežo in izenačili, zgolj dve minuti pred koncem pa še povedli s 4:5. Za Bronx je seveda štela zgolj zmaga, ki se jim je nazadnje izmuznila za zadetek, minuto pred koncem so še uspeli izenačiti, za več pa je zmanjkalo časa.

6. mesto za Oplast pomeni, da se bo v končnici pomeril z drugouvrščeno ekipo iz Litije, ki bo zanje trd oreh, na zadnjem srečanju februarja letos so Litijani Kobaridce povozili z 9:0. Prvo tekmo bosta ekipi odigrali že v petek v Športni dvorani Litija.