USPEHI AD POSOČJE NA PRVI ATLETSKI TEKMI PO PREKINITVI SEZONE

Ponedeljek, 01. junij 2020

V nedeljo, 31. 5. 2020, je na stadionu v Radovljici potekala 1. atletska tekma po prekinitvi sezone zaradi koronavirusa. Na radovljiškem mitingu je nastopilo tudi 11 atletov in atletinj Atletskega društva Posočje.

Najboljši rezultat in potrditev statusa selekcioniranega atleta je dosegel Andrej Skočir. V slabih pogojih je zmagal na 100 metrov v kategoriji mladincev in dosegel 2. mesto med člani v teku na 200 s časom 22,50.

Na prve stopničke na uradnih tekmovanjih sta se uvrstila Nik Črv v skoku v višino in Polona Faletič v teku na 800 metrov.

S časom 3:22,08 je Gaja Leban Jež v teku na 100 metrov v kategoriji pionirk osvojila 2. mesto.

Za las se je medalja izmuznila Blažu Kraglju, ki je v kategoriji pionirjev do 14 let v metu vorteksa osvojil 4. mesto z metom dolgim 50 metrov in 70 cm.

Za AD Posočje so v kategorijah starejših letnikov nastopili še: Martin Leban in Gaja Sovdat (oba 7. mesto v skoku v daljino), Anuška Gruden (12 mesto v teku na 600 m), Tina Jarc (6. mesto v skoku v višino) in Lea Kenda Drekonja (12. mesto v skoku v daljino).

Vse ljubitelje atletike tudi obveščamo, da je Atletska zveza Slovenije v popolnoma spremenjenem tekmovalnem koledarju Tolmincem zaupala organizacijo Državnega prvenstva v mnogoboju za kategorijo pionirjev do 14 let, ki bo potekal v nedeljo, 14. 6. 2020, na stadionu Brajda v Tolminu.