TOLMINSKI ATLETI NA ATLETSKEM POKALU SLOVENIJE ZA PIONIRJE IN PIONIRKE

Ponedeljek, 29. junij 2020

V soboto, 27. junija, je v Novem Mestu potekal Atletski pokal Slovenije za pionirje in pionirke do 16. leta starosti. Na tekmovanju so nastopili tudi atleti Atletskega društva Posočje.

Za Tolmince je tokrat svojo prvo medaljo na državnih tekmovanjih v metu diska osvojila Tamara Manfreda. Tamara je pionirski disk vrgla 19 metrov in 15 cm in osvojila izvrstno 3. mesto. V suvanju krogle je Tamara z 9 metri in 56 cm osvojila še 7. mesto. Odlično so nastopili tudi Ajda Sovdat, Nik Črv in Martin Leban. Ajda je v skoku s palico osvojila 4. mestom s skokom 250 cm. Nastopila je tudi v teku na 80 metrov z ovirami in s časom 13,14 sekunde osvojila 5. mesto. Nik je v skoku v višino preskočil izvrstnih 150 cm in osvojil 5. mesto. Martin pa je dokazal, da se razvija v odličnega šprinterja. V teku na 100 m je s časom 13,25 sekunde kot najmlajši osvojil 20. mesto.

Pohvale vreden nastop so prikazali še Marta Marija Leban v skoku v daljino, Tina Jarc v skoku v višino ter najmlajši Gaja Sovdat in Anuška Gruden v skoku v daljino, metu kopja in teku na 1000 metrov.

Naslednje atletsko tekmovanje bo v Novi Gorici, 11. in 12. julija, kjer bo v teku na 100 in 200 metrov nastopil tudi tolminski šampion Andrej Skočir.