PESTRO ŠPORTNO DOGAJANJE MINULIH DNI

Ponedeljek, 14. september 2020

3. slovenska nogometna liga – Zahod

V tretji slovenski nogometni ligi Zahod so bile minuli konec tedna odigrane tekme 5. kroga rednega dela. Tolminski nogometaši so na Brajdi gostili prvouvrščeno Ilirijo iz Ljubljane in remizirali z rezultatom 2:2. Ker so Tolminci tako kot Ljubljančani zmagali na vseh predhodnjih tekmah, je šlo za obračun za prvo mesto, ki pa tudi po sobotni tekmi zaradi boljše razlike v zadetkih še naprej pripada Ljubljančanom. Tekmo so sicer domači dobro začeli, po prekinitvi je v 27. minuti odbito žogo v mrežo pospravil Tine Kravanja. V samem začetku drugega polčasa je Gregor Kos z enajstih metrov povišal na 2:0. Tolminci so nato v vsega štirih minutah izgubili tri točke, gosti so zadeli v 76. in 80. minuti.

Še rezultati ostalih tekem: Mirenska Adria je doma z 0:3 izgubila proti tretjemu Tinexu iz Šenčurja. Šobec Lesce je z 1:0 premagala Arol Škofja Loka, Sava Kranj in Svoboda Ljubljana sta se razšla z rezultatom 2:3, prav tako Postojna in Elta Izola. Brinje je visoko, s 6:0 odpravila Žiri, Fama Vipava pa je doma z rezultatom 3:1 premagala Zagorje.

Naslednji krog bo potekal v znamenju primorskega obračuna, TKK Tolmin gostuje pri mirenski Adrii, nogometaši Fame iz Vipave pa odhajajo v Žiri.

Futsal 1. SFL

V 1. slovenski ligi v dvoranskem nogometu so nogometaši odigrali 2. krog. Oplast je po porazu na prvi tekmi tokrat prišel do treh točk, s 6:2 je klonil Tomaž Šic Bar. Prav tako visoko, s 6:1, je Dobovec odpravil Litijo in sedaj zaseda prvo mesto. Druga na lestvici je FC Hiša daril, ki je z 8:4 premagala Sevnico. Drugo zmago so vknjižili tudi pri ŠD Mlinše, s 5:2 so bili boljši od Dobrepolja in sedaj zasedajo tretje mesto. Edini neodločen izid so gledalci videli na Vrhniki, tamkajšnji Siliko je remiziral z Bronxom iz Škofij, končni rezultat je bil 4:4.

Nogometaši Oplasta naslednjo tekmo igrajo doma, v goste prihaja Siliko iz Vrhnike, do tedaj pa vse igralce čaka počitek, saj se bo tretji krog odigral šele v petek, 25. septembra.

1. ženska slovenska rokometna liga

V prvi ženski rokometni ligi so bile prav tako odigrane tekme drugega kroga državnega prvenstva. Igralke Mlinotesta so na petkovi tekmi v Litiji prepričljivo upravičile vlogo favoritk in zmagale z 22:35. Po sedemkrat sta zadeli Mirjeta Bytyqi in Dominika Mrmolja. To soboto Ajdovke gostijo novomeško Krko.

Ostale tekme so rokometašice odigrale v soboto. Obalni derbi med Koprčankami in Izolankami se je končal neodločeno, obe ekipi sta dosegli po 28 zadetkov. Krka iz Novega mesta je s 30:23 doma premagala ŽRK Z’dežele, rokometašice Zelene doline pa so bile z 22:18 boljše od Velenjčank. Zaradi udeležbe v Ligi prvakinj se ni odigrala tekma med Krim Mercatorjem in RŽK Zagorje. Krimovke sicer danes proti Litiji vnaprej igrajo tekmo tretjega kroga, nato pa potujejo v Rusijo, kjer jih v soboto čaka druga tekma Lige prvakinj proti ekipi iz Rostova na Donu.

AD Posočje

Na Ravnah na Koroškem je v soboto 12. in nedeljo 13. septembra potekalo Državno prvenstvo v atletiki za pionirje in pionirke do 16. leta starosti. Tekmovanja se je udeležilo 10 tekmovalcev Atletskega društva Posočje. Tolminci so se domov vrnili z zelo lepimi rezultati. Na 2. mesto v metu diska se je s 26,32 m uvrstila Tamara Manfreda, Ajda Sovdat je v skoku s palico s preskočenimi 295 cm osvojila 3. mesto. Odlično sta nastopila tudi skakalca v višino Nik Črv in Tina Jarc. Prvi je s 155 preskočenimi centimetri zasedel 4. mesto, Tina pa s 145 cm 10. mesto. V skoku v daljino se je med Tolminci najbolje odrezal Martin Leban s 485 cm in sicer s 6. mestom. Rezultate blizu osebnih rekordov so v posameznih disciplinah prikazali še Marta Marija Leban, Gaja Sovdat, Lea Kenda Drekonja, Mare Trost in Blaž Kragelj.

ND Idrija

Prva uradna domača tekma članov ND Idrija po devetih letih je prinesla visoko zmago domačih, ki so prepričljivo premagali zasedbo Ilirske Bistrice.

Že začetek prvega polčasa je prinesel zadetek domačih, ko je po lepi asistenci Bojana Ilića zadel Ivan Medic. Takoj po zadetku, so domači prevzeli vajeti igre v svoje roke in z agresivno igro onemogočili tekmecu, da bi se pobral. Do konca polčasa sta za domače zadela še Gašper Grošelj ter z enajstih metrov tudi kapetan Dejan Marinac.

V zaključku prvega polčasa so gostje, zaradi ugovarjanja sodniku ter posledično izključitve, ostali na igrišču z igralcem manj.

Drugi polčas je tako minil v prevladi domačih, ki pa niso umirili tekme ampak so si z lepimi akcijami priigrali kar nekaj zrelih priložnosti. Tako je za 4:0 zadel še Rok Mrljak in po vstopu iz klopi še Jaka Suban. Vseh pet asistenc za gole Idrije pa je prispeval najvidnejši posameznik na tekmi Bojan Ilić.