TOLMINCI S PORAZOM PROTI KK IPROS VRHNIKA

Ponedeljek, 05. oktober 2020

Košarkarji Tere Tolmin so minulo soboto gostili vrhniški Ipros. Oslabljeni Tolminci (zaradi poškodbe manjkajo že od začetka sezone Tomaž Feltrin, Janez Žbogar in Nejc Frelih Črv) so pred tekmo zaradi poškodbe hrbta ostali še brez prvega strelca Mitje Štremflja, rahlo oboleli Patrik Benedejčič pa je stisnil zobe in po svojih najboljših močeh pomagal ekipi. Začetek tekme je bil obetaven, saj so naši fantje vodili večino prve četrtine, ki so jo ob koncu gostje sicer dobili z 19:23.

V drugi četrtini so domačini zadevali od daleč in na odmor odšli z minimalno prednostjo 40:39. V nadaljevanju so gostje sredi tretje četrtine pobegnili na 8 točk prednosti, vendar so domači z nekaj zadetimi meti od daleč izenačili, tako da je bilo po treh četrtinah neodločeno 55:55. Tekma je bila izenačena do 62:62, nakar je uspela gostom serija 8:0, našim fantom pa je zmanjkalo moči in energije, da bi goste še enkrat ujeli in obrili rezultat v svojo korist. Vrhničani so tako slavili z rezultatom 70:75

Najbolj razpoložen strelec Tolmincev Matjaž Obleščak je po tekmi izjavil: Tekmo smo začeli zbrano in borbeno. V drugi četrtini nam je padla koncentracija in pojavile so se napake. V drugem polčasu smo naredili še več napak, ki so jih nasprotniki dobro izkoristili ter tekmo pripeljali do zmage.

Za Tolmince v sredo sledi pokalna tekma v Portorožu in v petek prvenstvena tekma v Ljubljani proti Jančam.