IZ KRAJEV BREZ SNEGA PRIHAJATA ODLIČNI SLOVENSKI SMUČARKI

Sreda, 13. januar 2021

Mikaela Shiffrin je zmagala na slalomu za svetovni pokal alpskih smučark v Flachauu. Američanka je vodila že po prvi vožnji, v finalu pa odbila vse napade konkurentk ter se stotič v karieri zavihtela na zmagovalni oder. Slovenski izkupiček je 18. mesto Ane Bucik in 23. mesto Andreje Slokar, ki je osvojila svoje prve točke v svetovnem pokalu.

To je bil navsezadnje zanimiv dan za Primorski šport. Barve na smučarskih progah sta namreč branili dve primorski športnici, ki prihajata iz krajev, kjer snežne odeje tako rekoč ne poznajo.

Ana Bucik je v finalu nastopila boljše kot na prvi progi, na kateri si je privozila 24. položaj. Njen zaostanek je znašal 2,59 sekunde.

V finalu ni naredila večjih napak, a je v cilju prišla z zaostankom 53 stotink sekunde za takrat drugo mesto. Goričanka ni prehitela takrat vodilne Švicarke Melanie Meillard, ki je ostala na mestu vodilne po nastopu obeh slovenskih finalistk. Njen končni zaostanek je bil 3,54 sekunde.

Zelo dobro se je v prvi vožnji odrezala Andreja Slokar, ki je z visoko startno številko 52 skočila na 18. izhodišče. Za vodilno je zaostala 2,28 sekunde.

V finale se je kljub sneženju podala napadalno ter se borila tudi za prevzem vodstva. A so se v njeno vožnjo prikradle napake, tako da v cilj ni prišla v zelenem. Njen zaostanek devet desetink sekunde je pomenil takrat deveto mesto. Je pa Ajdovka, ki je ob koncu prejšnjega tedna prvič zmagala v evropskem pokalu, na svoji deveti tekmi najvišje kakovostne ravni le osvojila krstne točke. Njen zaostanek za zmagovalko je znašal 3,91 sekunde.

Naslednji ženski slalom bo na svetovnem prvenstvu v Cortini d'Ampezzo 20. februarja. Ženska karavana pa se bo zdaj iz Avstrije preselila v Slovenijo na Zlato lisico, ki bo tako kot lani v Kranjski Gori.

Na sporedu Zlate lisice bosta dva veleslaloma, v soboto in nedeljo, brez množic navijačev. Lanski ženski veleslalom je imel tudi slovenski pridih na stopničkah, ko je domačinka iz Podkorena Meta Hrovat osvojila tretje mesto.