ODBOJKARJI ZAKLJUČILI REDNI DEL PRVENSTVA

Ponedeljek, 22. februar 2021

Odbojka – 1. DOL

Odbojkarji 1. državne odbojkarske lige so v soboto odigrali 21. in s tem tudi zadnji krog rednega dela državnega prvenstva. Parket je postregel z zanimivimi tekmami in presenetljivimi izidi, ki so se jih veselila predvsem moštva v spodnjem delu lestvice.

Panvita Pomgrad je na domačem terenu z brezkompromisno igro ugnal tretjeuvrščeni Calcit. Tekmo so sicer bolje začeli Kamničani, nato pa so se odbojkarji Panvite zbrali in izenačili na 15. točki, kar jim je vlilo poguma, da so niz gladko dobili s 25:21.

Calcit, ki je v prejšnjem krogu premagal favorizirani ACH, si na tej tekmi resda ni mogel več ne izboljšati ne poslabšati mesta na lestvici, a Sobočanom kljub temu ni dovolil lahke zmage. Izredno izenačen drugi set so znova dobili igralci Panvite, ki so premagali strah pred velikim nasprotnikom in v razburljivi končnici pri servisu ohranili mirno roko. Čeprav so tudi tretji niz začeli slabše so si uspeli priigrati prednost 19:16, kar bi lahko pomenilo mirnejšo končnico, a sta bili ekipi na 23. točki znova izenačeni. Točko za zmago je Sobočanom tokrat prinesel blok, ki je zaustavil enega najboljših igralcev lige Mitjo Gasparinija. Panvita Pomgrad je z zmago potrdila 6. mesto in neposredno uvrstitev v končnico državnega prvenstva.

Krka se je doma dobro upirala odbojkarjem Triglava, ki so za osvojitev 5. mesta potrebovali zmago. Čeprav so si bili za težave pri doseganju točk najbolj krivi Gorenjci sami, so v ključnih trenutkih, ko so Novomeščani nevarno povedli, uspeli zaustaviti njihov napad in izenačiti. Z Dolenjske so se tako vrnili s polnim izkupičkom brez izgubljenega niza. S končnim petim mestom so se v končnici uspeli izogniti velikim trem in bodo prvo tekmo odigrali proti kanalskemu Salonitu.

Nadaljujemo prav s Kanalci, ki so si v zadnjem krogu prav tako priigrali zmago proti predzadnjim Hočam. Prvi niz so suvereno osvojili favorizirani Anhovci, ki so nato popustili in Štajercem dovolili vodstvo z 2:1 v nizih, pri čemer so v tretjem nizu uspeli doseči le 15 točk. Kanalski trener Dačović je uspel svoje varovance spraviti k sebi za izenačujoči 4. niz, nato pa so njegovi fantje z rezultatom 17:15 dobili tudi skrajšani 5. niz.

Derbi kroga bi lahko poimenovali tekmo med Merkurjem Maribor, ki redni del zaključuje kot najuspešnejša ekipa slovenskega prvenstva, in ACH-jem, ki je uvrščen tik za njim. Kakor bi lahko pričakovali, si nobena ekipa ni uspela priigrati odločilne prednosti, odločale so zadnje točke v nizih, kjer sta obe ekipi igrali vrhunsko, a sta bili športna sreča in znanje tokrat na strani Mariborčanov. Za ACH je to drugi zaporedni poraz v domači ligi, a obenem še vedno uspešno nastopajo v srednjeevropski ligi, kar zna pomeniti napeto in razburljivo končnico tudi v slovenskem prvenstvu.