AD POSOČJE NA BRAJDI IZPELJALO DRŽAVNO PRVENSTVO V MNOGOBOJU V KATEGORIJI U14

Ponedeljek, 09. maj 2022

Atletsko društvo Posočje je v soboto s pomočjo klubske sodniške službe in njenih pomočnikov že tretje leto zapored več kot uspešno izpeljalo prvenstvo Slovenije v ekipnem in posamičnem mnogoboju za pionirje in pionirke v kategoriji U14.

Prijavljenih je bilo 59 pionirjev in 115 pionirk,  med njimi tudi 11 atletov in 6 atletinj AD Posočje. Pomerili so se v štirih atletskih disciplinah. Najprej so vsi odtekli 60m, nakar so se po skupinah pomerili še v metu vortexa, skoku v daljino in na koncu še v teku na 600m.

Pri atletinjah je največ točk dosegla atletinja atletskega kluba Radovljica Nika DOVŽAN KARAHODŽIĆ, med domačimi atletinjami pa je bila najuspešnejša Manca JEKLIN, ki je zasedla 23. mesto.

Med ekipami pionirk je prvo mesto dosegla ekipa atletskega kluba Radovljica. Prva ekipa AD Posočje je zasedla odlično 15. mesto med 46-imi ekipami. Pri pionirjih je največ točk dosegel atlet Jaka DOLINAR iz atletskega kluba Kranj. Jakob LEBAN je bil z desetim mestom najboljši med domačimi atleti.

Med ekipami je prvo mesto zasedla ekipa atletskega kluba Štajerska.  Ekipa AD Posočje 1 je med 22-imi ekipami dosegla šesto mesto. Vseekipni zmagovalec je postal ljubljanski MASS.

Naslednji dan, v nedeljo, je v štajerski prestolnici potekal atletski pokal Slovenije za mlajše mladinke in mladince. Z naslovom pokalne prvakinje v skoku s palico se je okronala Ajda Sovdat in s preskočenimi 320cm odlično začela sezono na prostem. Tamara Manfreda se je v metu diska z 30,90 metra dolgim metom uvrstila tik pod oder za zmagovalce na četrto mesto.