TINA SMRDEL DRUGA NA TEKMOVANJU SVETOVNE SERIJE ENDURO WORLD SERIES

Ponedeljek, 20. junij 2022

Minuli vikend je potekala dirka za svetovno serijo v gorskokolesarskem enduru na Koroškem.

Zmagovalca v članski konkurenci sta postala Francozinja Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective) in Kanadčan Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face).

V mladinski konkurenci, ženske pod 21 let, je tekmovala tudi Tina Smrdel iz Godoviča (MBK Črni Vrh), ki je na svoji prvi dirki za svetovni pokal, kljub padcu in bolečinam v roki osvojila drugo mesto.

Izjava Tina Smrdel

Kot pravi se bo ob ponujeni priložnosti z veseljem udeležila še kakšne dirke svetovne serije, do takrat pa nadaljevala tekmovanje v SloEnduru, kjer trenutno tudi vodi v skupnem seštevku. Dirke se je udeležil tudi njen brat Miha Smrdel prav tako iz MBK Črni Vrh, ki je v mladinski konkurenci osvojil 14. mesto. V elitni kategoriji sta tekmovala tudi Jan Markič član ŠKTD Avče, ki je osvojil 125. mesto in Tim Jež iz Kamplc Racing team Ajdovščina, ki je na koncu končal na 147. mestu.