TOLMINSKI ATLETI PONOVNO Z USPEŠNIMI REZULTATI

Ponedeljek, 19. september 2022

Na Ptuju je minuli vikend, 17. in 18. septembra, potekalo Državno prvenstvo v atletiki za pionirje do 16 let. Atleti Atletskega društva Posočje so na tekmovanju odlično nastopili. V skoku v višino sta ponovno blestela tolminska skakalca Lian Bonasera in Nik Črv. Oba sta v napeti končnici odločila tekmo s preskočenimi 177 centimetri. Tokrat je prvak postal Lian. Nik je v seštevku podrtih poizkusov osvojil 2. mesto. Oba bosta že naslednji vikend z izbrano vrsto nastopila na peteroboju reprezentanc, ki bo tokrat potekal na Češkem.

Med pionirkami je Gaji Sovdat v boju za drugo mesto v skoku s palico zmanjkalo 20 cm. Z novim najboljšim izidom 240 cm je osvojila 3. mesto. V skoku v daljino je Gaja pristala pri 472 cm, kar je zadostovalo za 13. mesto. V skoku v višino je med pionirkami nastopila tudi Sofia Kanalec, ki je osvojila 8. mesto s skokom 145 cm. Deveto mesto je v metu kopja uspehu dodala še Anuška Gruden z novim najboljšim izidom 24,25 metra.