PRVA GORSKO HITROSTNA DIRKA PODNANOS JE POD STREHO

Ponedeljek, 03. oktober 2022

Zgornja Vipavska dolina je minuli konec tedna gostila prvo Gorsko hitrostno preizkušnjo Podnanos, ki je veljala tudi za točke državnega prvenstva. Odlično izpeljana dirka je postregla z odličnimi predstavami in raznolikim voznim parkom. Na legendarni cesti Rebernice so se tako preizkusili starodobni dirkalniki, rally specialke, prototipi in tudi formule, na startu je bilo tako skupaj 93 vozil.

Najhitrejši čas proge je postavil zmagovalec dirke Italijan Fausto Bormolini s formulo Reynard K02. Drugo mesto je zasedel Italijan Federico Liber, tretji pa je bil prav tako Italijan Renzo Napione.

Tekmovalci in tekmovalke GHD Podnanos so se najprej pomerili na treh uradnih treningih, dveh v soboto in na enem včeraj dopoldne, ob 12. uri je sledil start prve tekmovalne vožnje. Druga vožnja pa je nato sledila okrog 14.40. Tako prva kot druga vožnja je pričarala pravi spektakel za gledalce, saj je postregla z napetimi boji med dirkači.

Zmagovalec domačega prvenstva v gorski hitrostni preizkušnji je postal Matej Grudnik, ki je s časom 4 minute 32 sekund in 564 stotink za dobre tri sekunde premagal Milana Bubniča. Tretje mesto je zasedel najhitrejši mladinec sezone Anže Dovjak, ki je obenem tudi zmagal v skupini voznikov do 23 let. Drugo mesto med mladinci si je privozil Mark Žgavec, tretji pa je bil Mark Ivanov.

Zanimiv je bil tudi boj za naslov gorskega prvaka v Twingo pokalu. Favorita Miha Fabijan in Gašper Kos sta v prvi tekmovalni vožnji zletela s proge in tako omogočila Davidu Stušku, da je s časom 6 minut 15 sekund in 991 stotink postal gorski prvak. Drugi v Twingo pokalu je bil Gregor Bovha, tretji pa Andraž Vidergar.

Med starodobniki je slavil Matjaž Korošec, ki je za dobrih 11 sekund prehitel drugouvrščenega Petra Lešnjaka. Tretji je bil Peter Kapler. Med ženskimi voznicami je Sanja Smrdelj slavila pred drugouvrščeno Tijano Vidmar in pa tretjeuvrščeno Špelo Brezic.

O dirki nekoliko več tudi v naši današnji športni oddaji po 17. uri.